Lugares seguros | Dónde operar con criptomonedas | Oficina de intercambio de criptomonedas

0
896

Bezpieczne miejsca – gdzie handlować kryptowalutami

Ze względu na swój charakter i przyświecające im wartości, kryptowaluty są dość trudne do nadzorowania, zabezpieczenia, czy innych form regulacji. W świetle prawa kryptowaluty stanowią zagadnienie dość bezprecedensowe, dlatego obecnie stosunkowo niewiele krajów posiada szczegółowe wytyczne prawne na temat ich używania i handlu nimi. Mimo to są one bardzo popularnym aktywem i coraz więcej graczy giełdowych inwestuje w różne tokeny czy e-monety. Przed rzuceniem się w wir kryptograficznych inwestycji, należy się jednak dobrze przygotować.

Handel kryptowalutami … od czego zacząć

Przygotowanie do niezależnego handlu kryptowalutami należy zacząć od zrozumienia podstawowych zasad rządzących kryptogiełdą.

Po pierwsze, warto zdać sobie sprawę, że giełdy kryptograficzne są diametralnie różne od swoich “klasycznych” odpowiedników, takich jak giełdy papierów wartościowych. Przez wyłącznie cyfrową formę oferowanych aktyw, ich cena nie może zostać obliczona i jest obiektem ciągłych spekulacji. Dlatego głównym czynnikiem, dyktującym koszt pozyskania jednostek konkretnej kryptowaluty nie jest ich obiektywna wartość, a aktualna popularność, która nie zawsze musi być ściśle powiązana z jej funkcjonalnością. Z tego powodu rynek ten jest bardzo dynamiczny, potrafiąc zmienić zupełnie swoje oblicze w ciągu zaledwie kilku minut. W związku z tym czekanie na moment “ustabilizowania się” ceny, aby dokonać zakupu lub sprzedaży, może nie skończyć się sukcesem.

Następnie warto zapoznać się z charakterystyką dostępnych e-monet oraz dostosować do niej wybraną strategię inwestowania i odpowiedni do obu tych wyborów portfel kryptograficzny.

Inwestowanie na kryptogiełdzie dzieli się na dwie główne metody:

Inwestycje krótkoterminowe wykorzystują dynamiczne zmiany na rynku do dokonywania szybkich transakcji, na ogół przynajmniej jednej w ciągu dnia. Zyski z pojedynczych wymian na ogół nie są zbyt spektakularne, jednak po dokonaniu kilku w krótkim okresie czasu, zyski zaczynają się sumować.

Inwestycje długoterminowe z kolei zakładają dokonywanie transakcji w dużo większym odstępie czasowym, przechowując jednostki przez tygodnie lub nawet miesiące, aby pozwolić im na znaczne zwiększenie ceny przed ich upłynnieniem. Ta strategia pozwala uniknąć strat wywołanych chwilowymi spadkami, skupiając się na wzroście średniej wartości jednostek danej kryptowaluty.

Z myślą o tych dwóch strategiach można spotkać się również z podziałem kryptoportfeli, czyli specjalnych aplikacji służących do przechowywania jednostek krypto, na dwa typy: ciepły oraz zimny.

Ciepłe krypto-portfele są instalowane na nośnikach z łączem internetowym, takich jak telefon czy tablet. Pozwala to na znacznie szybszy przesył jednostek, co jest szczególnie ważne podczas handlu krótkoterminowego, gdzie każda minuta ma znaczenie. Z kolei portfele zimne przybierają formę oddzielnego urządzenia bez żadnej możliwości dostępu do internetu. Zwiększa to ich bezpieczeństwo, redukując ryzyko ataku internetowego złodzieja, jednak utrudnia dokonanie transakcji. Z tego powodu poleca się je głównie osobom handlującym długoterminowo.

W końcu, po wybraniu kryptowaluty, strategii oraz odpowiedniego e-portfela, należy znaleźć dobrą platformę do pozyskania oraz obrotu jednostkami.

Gdzie kupić i handlować e-monetą

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zakup oraz handel kryptowalutą jest krypto-giełda. Często traktowana jest wręcz jako “domyślna” opcja, jednak nie jest ona pozbawiona wad.

Giełdy kryptograficzne oferują dość duży wybór tokenów, coinów i altcoinów, w które użytkownik może inwestować. Ten rodzaj platformy jednak niesie ze sobą wiele zagrożeń. Przede wszystkim, ilość jednostek przechowywanych oraz przetrzymywanych na giełdach stanowi doskonały łup dla wielu hakerów oraz internetowych złodziei, którzy mogą zaatakować giełdę, powodując straty w wysokości milionów dolarów nie tylko dla właścicieli, ale przede wszystkim dla klientów. Niestety, historia znała już takie przypadki, a znalezienie wykradzionych jednostek okazało się niemalże niemożliwe.

Stało się to jednym z głównych powodów wprowadzenia prawnego obowiązku weryfikacji tożsamości użytkowników kryptogiełd zarejestrowanych na terenie Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki. Taki wymóg spowodował zrozumiały opór wśród społeczności kryptograficznej, dla której anonimowość i ochrona prywatności są bardzo ważnymi aspektami kryptowalut.

Odpowiedzią na nową potrzebę, która wynikła w rezultacie nowych regulacji okazały się kantor kryptowalut bez rejestracji.

Niezależny handel kryptowalutami?

WIększość giełd kryptograficznych wymagają weryfikacji z przyczyn bezpieczeństwa oraz przez obowiązujące regulacje prawne, przez co trudno jest znaleźć giełdę skłonną z tego zrezygnować. Osoby, którym zależy na prywatności mogą przez to nie chcieć z nich korzystać w obawie o swoją anonimowość. Na szczęście tam, gdzie pojawia się potrzeba, niedługo powstaje produkt, dlatego uniwersalne kantory kryptograficzne zajęły tę nową niszę, korzystając z inherentnie niższego ryzyka ataków hakerskich. Niezależne crypto-kantory, które rezygnują z funkcji zakładania konta, szybko zyskały na popularności, oferując klientom opcję handlu kryptowalutami bez rejestracji. Zamiast przeprowadzania żmudnego procesu weryfikacji tożsamości, często składającego się z wielu etapów, skupiają się one na zabezpieczeniu transakcji. Dodatkowo, niektóre z nich zapewniają również narzędzia chroniące przed przepłaceniem poprzez ustalenie progu wzrostu ceny, który jest “hamulcem bezpieczeństwa” i anuluje wymianę w przypadku nagłego skoku. to ważne, biorąc pod uwagę jak dynamiczny jest kryptorynek.

Jednym z crypto-kantorów oferujących tę opcję jest Crypto-ATM, platforma posiadająca nie tylko szeroką ofertę dostępnych kryptowalut, ale również zapewniająca szybką wymianę przy minimalnej ilości formalności oraz sprawnie działający support. Dzięki ekstensywnemu zabezpieczeniu transakcji, a także znacznie ograniczonej ilości wymaganych danych, jednostki można uzyskać już w kilka minut. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla użytkowników dbających o swoją niezależność, ale również dla początkujących, ze względu na prosty proces pozyskania jednostek.

Mam … i co dalej

Rozróżnia się dwa główne nurty zastosowania kryptowaluty: korzystanie bezpośrednio, oraz inwestowanie.

Osoby planujące używać kryptowalut zgodnie z ich przeznaczeniem powinny mieć na uwadze konkretne zastosowania monet. Dla przykładu, potencjalny użytkownik powinien zwrócić uwagę, czy pozyskane jednostki to coiny, które pełnią funkcję wirtualnych pieniędzy, czy tokeny służące do wykorzystania w ramach konkretnej platformy. Warto też dostosować je do konkretnych potrzeb użytkownika, aby korzystanie z jednostek było wygodne i przydatne. Na przykład token z platformy dla programistów może nie być zbyt przydatny grafikowi, a duże ilości coinów nie przydadzą się osobie, która woli płacić za wszystko gotówką.

Oczywiście, nie ma również przeciwwskazań, aby wybrać obie opcje, zarówno inwestując, jak i używając. W ten sposób użytkownik osiągnie podwójny profit pieniężny i praktyczny, aktywnie przyczyniając się do popularności aktywa, w które inwestuje. Z oczywistych względów wymaga to więcej uwagi i doświadczenia w poruszaniu się na krypto-rynku, jednak jest to interesująca i wcale nie tak niespotykana strategia.

Choć sytuacja prawna kryptowalut jest aktualnie nieco skomplikowana, to bardzo niewiele jest krajów, gdzie są one kompletnie zakazane. Wystarczy więc odrobina samozaparcia i czasu, aby dołączyć do grona ludzi inwestujących w przyszłościową technologię, jaką są kryptowaluty oraz związane z nimi platformy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.