Wybór banku

0
1013

Jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić (kiedy jest to czas), jest wybór banku. Twój bank będzie jednym z najważniejszych narzędzi finansowych i powinieneś być pewien, że wybierasz bank, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. W tym artykule omówiono niektóre rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze banku.

Jeśli to możliwe, powinieneś odwiedzić banki w Twojej okolicy i porozmawiać z pracownikami nowego konta. Są to ludzie, którzy najlepiej znają usługi banku i zwykle bardzo dobrze wyjaśniają swoje usługi. Większość banków będzie miała broszury, które możesz zabrać ze sobą i przeczytać w czasie wolnym przed podjęciem decyzji.

Jednym z najważniejszych pytań, na które należy uzyskać odpowiedź, jest to, czy bank jest objęty ubezpieczeniem FDIC. Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów ubezpiecza twoje pieniądze do 100 000 $. Jest to rządowy program ubezpieczeniowy, który chroni twoje pieniądze przed utratą. Jeśli Twój bank nie jest objęty tym programem, powinieneś znaleźć inny bank.

Będziesz chciał poznać rodzaje rachunków oferowanych przez bank. Będziesz także chciał wiedzieć, czy są jakieś miesięczne opłaty za konta i jakie są te opłaty. Wiele banków oferuje teraz bezpłatne konta czekowe. Możesz także dowiedzieć się, jakie są ich konta oszczędnościowe i jak działają.

Inną kwestią, która często jest ważna dla konsumentów, jest dostępność. Czy bank ma bankomat, z którego możesz korzystać poza godzinami pracy? Czy korzystanie z urządzenia jest płatne? Czy oferują ochronę w rachunku bieżącym? To tylko kilka pytań, które pomogą Ci znaleźć bank najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.

Oprócz fizycznych aspektów banku możesz być także zainteresowany bankowością internetową. Wielu konsumentów uważa bankowość internetową za bardzo przydatną. Nie wszystkie banki oferują tę usługę, więc najlepiej zapytać.

Inne kwestie, które warto rozważyć, to między innymi dostępność kart debetowych. Karty te przypominają karty kredytowe, ale działają inaczej. Karty debetowe faktycznie pobierają kwotę zakupu z konta czekowego. Nie ma z nimi żadnego „kredytu”, mimo że można ich używać w tylu miejscach, co karta kredytowa.

Możesz także dowiedzieć się, czy bank wydaje przekazy pieniężne i ile za nie pobierają. Niektóre banki pozwalają na zakup określonej liczby przekazów pieniężnych miesięcznie po obniżonych cenach. To samo pytanie można zadać w sprawie czeków podróżnych.

Na koniec warto współpracować z tym samym bankiem, który według ciebie może być potrzebny do przyszłych kredytów mieszkaniowych lub samochodowych. Banki lubią pracować z długimi klientami i zwykle będą pracować ciężej z własnymi klientami niż z kimś, kto właśnie wyszedł z ulicy. Jeśli planujesz kupić dom lub samochód, spróbuj skontaktować się z bankiem, który może sfinansować tę przyszłą pożyczkę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.